Dnes vyšlo 15 článků

Ve Francii tetuje robot

Pierre Emm a Johan da Silveria vynalezli průmyslovou robotickou ruku, která dokáže vytetovat do lidské kůže i komplikovaná tetování. Stroj s vystihujícím názvem „Tatoué“ využívá 3D skenovací technologii, která dokáže zmapovat část lidského těla. A následně mapu těla načte do designérského programu Dynamo.

Prostřednictvím programu se návrh tetování aplikuje na naskenovanou mapu, čímž vytvoří navigační kód pro robotickou ruku. Tetovací robotický přístroj používá jehly a barvy, jako používají klasické tetovací stroje.

Francouzští tvůrci zkusili připojit tetovací stroj na 3D tiskárnu. A výsledná robotická ruka Tatoué vznikla během čtyřměsíčního uměleckého programu v San Franciscu. Nápomocná jim byla softwarová společnost Autodesk, která jim navrhla tuto uměleckou stáž. A díky tomu mohli tvůrci pracovat na této technologii, nicméně podmínkou je, že program bude open source.

A proč se vůbec autoři pustili do tohoto vynálezu? Uvědomili si, že v posledním století v oblasti tetování nenastal žádný vývoj a neobjevily se žádné inovace.

Ale objevily se také odstrašující otázky. Co když bude robotická ruka příliš tlačit a tetování bude bolestivé? Co když se člověk během tetování pohne? Tyto problémy byly velice rychle vyřešeny díky zdravotnímu a bezpečnostnímu týmu společnosti Autodesk. Během práce je pod kontrolou rychlost. A navíc je možné přístroj okamžitě vypnout bezpečnostním tlačítkem, pokud by došlo k nějakému problému.

Zdroj: Design Boom

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru