Ve 21. století se studuje moderní formou online

Toužíte po vzdělání? Můžete ho mít. V dnešní době vám nic nebrání. Nedostatek času, bydlení v malé vesničce či příležitost studovat jen po večerech, kdy děti spí – nic z toho není překážkou. Díky počítačům a internetu je možné se vzdělávat online. A to naprosto seriózně.

Nechceme tu mluvit o online rychlokurzech, ale o kvalitním profesním vzdělání, na jehož konci vás čeká titul MBA. Touží po něm mnoho manažerů, podnikatelů a vedoucích pracovníků, zaměstnavatelé na něj totiž slyší.

Jak probíhá takové online studium?

Začátkem nutno podotknout, že záleží na konkrétní škole, kde začnete studovat. V tomto článku si představíme studijní model manažerských programů MBA na European School of Business & Management, zkráceně ESBM, jelikož na této škole využívají jeden z nejmodernějších systémů inspirovaný zahraničím. Tzv. oxfordský vzdělávací model je zaměřen na využití stávajících a nových dovedností a schopností v praxi, nikoliv na pouhém memorování teoretických faktů.

Abyste byli ke studiu MBA vůbec přijati, je nutné mít dokončené vysokoškolské vzdělání alespoň na bakalářském stupni, vystudovaný program BBA nebo mít dostatek manažerské praxe. Na ESBM poté studium MBA trvá 1 rok, probíhá v češtině a je kombinací online studia s interaktivními workshopy, které probíhají za celé studium pouze 4x. Na výběr je hned několik termínů a záleží jen na vás, jak si celý MBA program poskládáte a kdy a odkud budete studovat.

Připravený je e-learningový systém Fronter, ve kterém mají studenti k dispozici materiály, informační dokumenty, pokyny k psaní seminárních a závěrečných prací. V rámci systému mohou i diskutovat se spolužáky a lektory. Právě o to je to zajímavější – když se sami pustíte do nějakého online kurzu, většinou to nedotáhnete do konce, ale s podporou celé „třídy“ je to jiné.

Co všechno je možné takhle vystudovat?

Mluvíme sice o managementu, ale i to je moc široký pojem. Je těžké ho pojmout obecně, a proto škola ESBM nabízí hned 8 MBA specializací. Velmi oblíbenou pro profesionály v oblasti zdravotnictví a farmacie je například specializace MBA Management zdravotnictví. Ta se zaměřuje na financování, projektové plánování či řízení lidských zdrojů právě ve zdravotnických zařízeních.

bloky

Management zdravotnictví

A co vy? Uděláte něco pro svůj rozvoj? S internetem jsou možnosti nekonečné.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru