Dnes vyšlo 15 článků

Váš telefonní operátor brzy nabídne možnost zasílat účtenky přímo na ministerstvo financí

Jak všichni víme ministr financí Babiš přišel s návrhem na elektronickou evidenci tržeb. K tomu se připojují i telefonní operátoři a nabídnou možnost odesílat informace o tržbách přímo na ministerstvo financí.

Jako první s nabídkou přispěchal Vodafone, který nabídl aplikaci k zasílání nebo rovnou celou pokladnu. Vodafone věří, že pokud zákon projde mohlo by to přivést až tři sta tisíc nových zákazníků.

Otázkou stále zůstává, zda vedení ANO stihne svůj zákon představit včas.

,,Osobně se obávám, že to není možné. Již z principu. Že určitý souběh prací na právním rámci a na technickém řešení sice bude možný a žádoucí, ale že na straně technického řešení půjde jen o určité přípravné práce. A že to hlavní, zejména testování a následné nasazování, se bude moci odehrávat až po stabilizaci (platnosti) právní úpravy. A to bude chtít svůj čas,”  dodává svůj názor odborník na telekomunikace Jiří Peterka.

Ostatní vyčkávají

Vodafone nabídl již hotové řešení, které použil v Itálii. T-Mobile a O2 chtějí počkat na hotovou verzi zákona.

,,Naše nabídka by pak byla logicky odvozena od již existujícího a v praxi odzkoušeného řešení, které skupina DT dodává na chorvatský trh prostřednictvím své dceřiné společnosti Hrvatski Telekom,” říká Lukáš Hrabal z T-Mobile.

O2 má zatím pouze aplikaci Chytrá platba, kterou je možno propojit s Pokladnou.

,,Celý systém lze propojit také s funkcí Pokladna, která do cloudu ukládá informace o platbách a umožňuje třeba odeslat elektronickou účtenku zákazníkovi nebo napojit Pokladnu na firemní účetnictví,” dodává Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2.

Zdroj: lupa.cz

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru