Váš iPhone není tak bezpečný, jak jste si mysleli: byl objeven první malware pro iOS

Ani iPhony nejsou tak bezpečné, jak jste si možná původně mysleli. Společnost Palo Alto Networks, která se zabývá bezpečností, potvrdila, že objevila malware, který využívá chyb DRM, aniž by museli zneužívat firemních certifikátů.

Společnost Palo Alto Networks, která se zabývá kybernetickou bezpečností, nedávno objevila virus zaměřený na iPhony. Jedná se o malware, který se nazývá AceDeceiver a využívá chyb DRM.

Jak AceDeceiver funguje?

Způsob, jakým tento malware funguje, je poněkud komplikovanější. AceDeceiver používá mechanismus zvaný FairPlay Man-in-the-middle, kde útočníci nakupují aplikace a ukládají si autorizační kód, který je potřebný k tomu, aby aplikace fungovala v systému iOS.

7562831366_66f986c3ea_o

Lidé, kteří si stáhnou klienta AiSiHelper, program, který napodobuje iTunes, se pak stanou oběťmi útoku. Když se totiž v rámci svého zařízení s iOS připojí, mohou útočníci poslat lidem s tímto systémem zmíněný autorizační kód. Ti si pak myslí, že mají aplikaci zakoupenu. Pokud si pak aplikaci stáhnou, je vyžadováno jejich Apple ID. Tak útočníci velmi snadno získají přístup k jejich zařízení a mohou si s ním prakticky dělat, co chtějí.

zdroj/foto: mashable.com, flickr.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru