Dnes vyšlo 15 článků

Varování: Nabídka kupónů Tesco a Albert se šíří přes WhatsApp a internet. Jedná se o podvod!

V poslední době se internetem začaly šířit nabídky až příliš výhodných kupónu. Doporučujeme na odkazy neklikat! Jedná se o kupóny do prodejen Albert a Tesco.

Pokud výzvu obdržíte a ze zvědavosti rozkliknete, měly by vás varovat drobné nedokonalosti v českém jazyce nebo se na stránce stále dokola objevují podobná jména, kdo zrovna kupón obdržel, přičemž nabídka je limitována velice omezeným časem. Odpočítává se zhruba 5 minut. Právě tato limitace snižuje vaši pozornost. Důležité je neunáhlit se, pokud něco vypadá až velmi dobře a výhodně, obvykle se jedná o podvod. Jaký by měly tyto obchodní řetězce motiv pouštět do éteru kupony v řádech  několika tisíc korun? Tesco ani Albert samozřejmě s těmito odkazy nemají nic společněho. Po otevření odkazu budete totiž přesměrováni na útočníkovu URL hxxps://myprize.club/czhv.

podvodný kupón tesco

Co by vás dále mohlo varovat:

– špatná a kostrbatá čeština

– odkaz na stránku, která není oficiální stránkou firmy Albert či Tesco, oficiální stránky jsou albert.cz a itesco.cz

– limitace časem

– výše odměny tj. 2.500 Kč

– poté, co odpovíte na první otázku, aplikace vás požádá, abyste dále tuto aplikaci sdíleli na WhatsApp mezi další přátele, čímž nechtíc ohrozíte další osoby

– stránka vám po tomto kroku nabídne aplikaci PC Repair pro Opravu Windows 7 (údajně podepsanou od společnosti Reimage Limited), kterou za žádných okolností NESTAHUJTE.

repair 2 Pokud jste potvrdili i tento krok a instalovali si tento program, s největší pravděpodobností jste si do počítače instalovali aplikaci, která začne sledovat vaše aktivity online a bude je odesílat další straně. Dále se tato záležitost bude snažit dostat do administrátorského účtu vašeho počítače, aby mohla měnit přesně to, co potřebuje. Co se týče těchto nekalých aktivit programu, ten projede vaše webové adresy, systémové procesy, přečte si vaše cookies a pak vesele komunikuje s adresou hxxp://www.reimageplus.com/events4mem.php. Sem předává mimo jiné i výše zmíněné informace o tom, zda-li váš současný uživatelský účet má administrátorská práva. Avast situaci v současné chvíli nadále prověřuje. Nicméně co se týče posledního kroku, ten je už zcela jasný. Tento program Reimage vám poté, co se tváří, že opravil váš počítač, zobrazí tuto stránku – na té pak máte za jeho služby zaplatit.

repair 33Ať už peníze pošlete skrze paypal nebo využijete jiné možnosti transkace (platba platební kartou), jedná se o vyhozené peníze, neboť celá záležitost je FAKE. I když se jedná “pouze” o 9 euro v případě nabídky “nejvýhodnější” koupě (neomezené užití a podpora na dobu 1 roku), umíme si představit mnohem lepší využití peněz než dotovat podvodníky. Platba za odstranění neexistujících chyb ve vašem systému je poměrně známá taktika z dob tzv. Fake Antivirů.

Jeden z obdobných odkazů s nabídkou kupónu obchodního řetězce, který se před časem šířil prostředím Facebooku, nás prozměnu přesměroval na stránku, kde bylo posléze nutné zadat své telefonní číslo. A člověk se následně souhlasem s podmínkami upsal k jakési neověřené soutěži, která by mu měsíčně odváděla z kreditu či z mobilního účtu finance. Samozřejmě tato informace byla chytře uvedena malým písmem až hluboko pod tlačítkem OK. Vzhledem k časovému limitu věříme, že některým lidem mohla právě tato nejpodstatnější informace uniknout.

Naše rada na závěr zní, pokud vám přijde tento nebo jakýkoli jiný podezřele tvářící se odkaz nabízející extrémně výhodné nabídky, nezapomínejte na patřičnou dávku obezřetnosti, abyste se vyhnuli komplikacím a chránili své finance.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru