Vánoční nálada na Redditu: Uživatelé chtějí z jednoho uživatele udělat milionáře

Vánoční nálada na Redditu: Uživatelé chtějí z jednoho uživatele udělat milionáře

Jak z někoho udělat milionáře? Stačí mu poslat 1 milion korun. A je jedno, jestli jeden člověk pošle milion, nebo milion lidí přispěje po koruně. Tato prostá myšlenka se objevila na Redditu a už pomalu dochází k její realizaci.

Poprvé se tato myšlenka objevila na subredditu r/ShowerThoughts (ve volném překladu „Myšlenky ze sprchy“), kde s ní přišel uživatel moizmie 19. listopadu. A hned poté došlo k realizaci.

Tedy alespoň částečně. Shodli se na tom, že budou něco podobného pořádat každý měsíc a ještě v listopadu uživatel Emphursis vyhrál. Bohužel ne milion dolarů, ale „pouhých“ 968,13 dolarů. Ale tento měsíc se to rýsuje jinak.

 r/MillionaireMakers jednu chvíli patřil mezi trendují subreddity

r/MillionaireMakers jednu chvíli patřil mezi trendují subreddity

Nyní se tento projekt, v čelé se speciálním subredditem nazvaným r/MillionaireMakers (ve volném překladu „Tvůrci milionářů“) dočasně dostal mezi nejpopulárnější témata na Redditu.

To je asi dáno tím, že jsou právě Vánoce a mnoho lidí nasálo vánoční atmosféru.

Jak to probíhá

Do této „charitativní akce“ se mohl přihlásit každý. A proč charitativní? Protože kdyby se jednalo o loterii, tak by to bylo nezákonné. Takhle je to ok. Ale zpět k samotnému průběhu. Odměnu může dostat každý, kdo přidá komentář do tohoto tématu.

Ale musíme vás zklamat. Do tohoto „slosování“ se totiž již nelze připojit. Ale zase na druhou stranu není třeba smutnit. Přihlásilo se zde totiž více než 120 tisíc lidí. Vaše šance byla tedy doopravdy malá.

Poté bot každému uživateli přiřadí nějaké číslo. A samotné číslo bude „vylosováno“ kombinací čísel z BitCoin bloků. Docela složité, no ne? Vzhledem k této složitosti, velkého počtu zúčastněných a pomalému API Redditu bude asi pár dní trvat, než se najde vítěz.

Komunita pak bude vyzvána k tomu, aby vítězovi zaslala peníze pomocí Bitcoinu nebo Paypalu. Kolik se nakonec vybere není zatím vůbec jasné. Ale bude to asi více než se vybralo minulý měsíc.

 Zdroj: Mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru