Dnes vyšlo 1 článků

Vánoční dárek od ICANN: Devět nových domén

Nedávno přibyly na internetu čtyři zbrusu nové domény nejvyššího řádu. Určeny byly především pro internet v Rusku, Číně a arabském světě. K Vánocům ale dostanou uživatelé i domény, které budou napsány v latince. Bude jich celkem 9. ICANN přitom plánuje zavedení mnohem více domén. Oproti původním 22 doménám by jich mělo být až celkem 1400!

Nové domény

O které domény se jedná?

Názvy domén, které budou k dispozici uživatelům, jsou již na světě. Jedná se o tyto domény:

-    .guru
-    .camera
-    .clothing
-    .ventures
-    .holdings
-    .lightning
-    .singles
-    .voyage
-    .equipment

Běžní uživatelé mohou na konci ledna registrovat

Domény si široká veřejnost bude moci registrovat až na konci měsíce ledna. Důvod je prostý. Správci domén musí dodržet ochrannou lhůtu pro konkrétní držitele ochranných známek. Ta je právě stanovena na 30 dní. První registrace budou umožněny v prosinci, což právě značí, že veřejnost se dostane k doménám až o měsíc později.

ICANN rozšíří spektrum domén ve velkém

Zveřejnění nových 9 domén je součástí dlouhodobého procesu. ICANN chce rozšířit počet domén až a 1400. Program v podstatě začal již před 8 lety. Domény se postupně schvalují a následně zanášejí do databáze. Vše je takto realizováno kvůli hladkému průběhu akce. Kdyby došlo ke schválení všech domén naráz, mohly by nastat velké problémy s kompatibilitou.

Možnosti webů

Velké značky mohou mít vlastní navržené domény

Nejznámější světové značky mohou mít své vlastní domény. ICANN již dokonce jednal s některými největšími světovými firmami. Microsoftu budou přiděleny domény .xbox a .windows. Město New York bude mít .nyc a Amazon .book.

Vynikající je i zkracování názvů url. Pokud bude v doméně nižšího řádu název domény řádu vyššího, pak dojde ke zkrácení url. Třeba název webu blackbettyscameras.com bude tak přejmenován na blackbetty.camera.

Zdroj: https://thecustomizewindows.com/2013/09/new-domain-extensions-things-you-need-to-know/
           https://narimanhb.com/tag/new-domains/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru