Dnes vyšlo 15 článků

Vánoce u Applu: Reklamní spot natočený v ulicích romantické Prahy

Do Vánoc zbývá necelý měsíc, a to je ten správný čas pro slavnostní zahájení punčové sezóny i pravé nákupní horečky. Té každoročně předchází spuštění více či méně povedených vánočních kampaní útočících na naše peněženky. Kromě tuzemských firem ani letos samozřejmě nelenily velké zahraniční společnosti a vypustily do světa své svátečně laděné spoty zaměřené na posílení brandu nebo konkrétních produktů. Výjimkou není ani Apple, který se letos pochlubil originální vánoční reklamou, která se částečně natáčela v centru Prahy pod peřinou umělého sněhu.

Vydejte se s Applem na exkurzi do pražských ulicích, kde si dva tanečníci nerušeně užívají lehkost pohybu mezi sněhovými vločkami. Video s rytmickým hudebním doprovodem v podobě skladby Palace od anglického zpěváka Sama Smitha vás prostě donutí dokoukat jejich tanec až do konce. V hlavní roli účinkují prvotřídní sluchátka Apple AirPods a v zátiší zasněžená Praha. Pozornému divákovi neunikne ani záběr na iPhone X.

Apple prostřednictvím reklamy demonstruje výhody, která mají přinášet bezdrátová sluchátka svým uživatelům při běžných činnostech i divokých tanečních kreacích bez omezení. Nejen místní ale poznají, že k setkání a následné oslavě svobody pohybu tanečníků dochází v pražských čtvrtích, Česká republika se tak po roce opět stala hlavním dějištěm pro natáčení reklamy tohoto zahraničního gigantu. V listopadu minulého roku přišel Apple s vánočním spotem z Žatce a z vnitřních prostor a okolí Státního zámku Libochovice.

Přestože je video natočeno s cílem propagovat neomezené možnosti, které sluchátka AirPods při téměř akrobatických prvcích tanečníků nabízí, z reklamy vyloženě dýchá příjemná vánoční atmosféra. K ní si Apple dopomohl umělým sněhem, kterým Prahu na omezenou dobu pokryl. Na některých záběrech jsou dokonce vidět české nápisy jako třeba Horská dráha. Zdá se, že Apple tak, stejně jako řada dalších korporací, propadl kouzlu naší domoviny. A právem, co myslíte?

Zdroj video/foto: Youtube

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru