Dnes vyšlo 15 článků

Vánoce na internetu, aneb překvapte vaše blízké internetovým přáním, vánočními SMS zdarma a online pohlednicemi

Vánoce na internetu, aneb překvapte vaše blízké internetovým přáním, vánočními SMS zdarma a online pohlednicemi

Lidé čím dál tím více upřednostňují chat u počítače namísto klasického osobního setkání. Chcete-li i přesto vašim přátelům popřát k Vánocům, internet nabízí spoustu zajímavých stránek, odkud můžete poslat třeba vánoční pohled nebo i zajímavější věci. Čtěte dále a zjistěte, které weby určitě stojí za navštívení.

Vánoční přání pomocí SMS

Jestliže se chcete vyhnout nekonečným účtům za telefon v době Vánoc, musíte začít využívat servery umožňující bezplatné rozeslání SMS. Tyto SMS brány dokonce dokáží rozeznat, o jakého operátora se jedná. Nemusíte tedy vybírat, zda se jedná o O2, Vodafone nebo T-Mobile:

Smsmania.cz – využívá automatické rozpoznání operátora, umožňuje napsání pouze 160 znaků (tzn. odeslání jen jedné SMS), pokud se zaregistrujete, zpřístupní se vám i archiv vámi odeslaných zpráv.

Poslatsms.cz – prakticky totožná služba, jenom po registraci můžete odeslat až 5 SMS naráz (tzn. až 800 znaků),  nemusíte je rozdělovat do jednotlivých zpráv, ale příjemci přijdou všechny naráz jako jedna zpráva. I zde funguje automatické rozeznání operátora.

Smsbrana.cz – třetí asi nejrozšířenější SMS brána u nás. Po registraci můžete taktéž psát neomezeně dlouhé zprávy (nejste limitováni 160 znaky).

Nápady na vánoční SMS

Textové zprávy s tématem Vánoc se za posledních pár let velmi rozšířily. Stránky prani-pranicka.cz nabízejí velký výběr vánočně laděných SMS, ať už se jedná o prostá přání, rýmovačky nebo vtipné texty. Pokud naleznete nějaký text, který se vám zalíbí, můžete ho ihned někomu poslat zdarma. Podporováno je odesílání zpráv na všechny české operátory a dokonce i na Slovensko.

Dalším takovým webem je prani.legrace.cz, pokud jste si nevybrali hned na prvním serveru. K dizpozici je přes 500 vánočních básniček, vtipů a přání. Samozřejmostí je řazení podle hodnocení. I z těchto stránek můžete vaši zprávu okamžitě odeslat, stačí jen vybrat operátora.

Poslední místo, které stojí za zmínění, je web vanocni-smsky.cz. Nabídka zpráv je tu sice dost malá, ale opět můžete jednoduše odesílat zprávy z internetu zdarma.

Vánoční pohledy a přání na e-mail

V případě, že vám samotná SMS nestačí, navštivte stránky rozsvitimevasevanoce.cz. Ty obsahují pěkně provedený editor vánočních pohledů, stačí nahrát vlastní obrázek (nebo si vybrat z galerie), určit e-mail příjemce a za pár chvil můžete mít hotové krásné přání k Vánocům.

Nebojíte-li se angličtiny, určitě vyzkoušejte web 123greetings.com, který nabízí obrovské množství pohledů a přání ke všem příležitostem. Zabrousíte-li do kolonky Vánoce, můžete si vybrat z téměř 250 přání, z nichž jsou některé i animované a se zvukem. Těmito pohledy potěšíte snad skoro každého.

Dalším zástupcem online pohledů je care2.com, kde opět naleznete vánoční pohledy všech druhů. Většina z nich je animovaná a některé jsou i s vtipným podtextem.

A poslední zajímavou možností je stránka bluemountain.com, pokud jste si na předchozích stránkách nevybrali. Opět se jedná o animovaná vánoční přání, která můžete zaslat příjemci na e-mail.

Kompletní seznam podobných služeb (vánoční přání, online pohlednice k Vánocům apod.) najdete na Klikni.cz.

Popřejte svým blízkým i jinými způsoby

Je samozřejmě, že přání z očí do očí je nejlepší cestou, jakou se můžete vydat.

Chodíte pravidelně posílat na Vánoce vašim blízkým online pohlednice? Ušetřete si cestu na poštu a jednu jim pošlete prostřednictvím internetu. Tuto službu poskytuje například web Onlinepohlednice.cz

Originalitě se ale meze nekladou. Kdo z vašich přátel popřál svým blízkým například skrze Youtube? Proč svoje přání nezvěčnit a nedokázat tak i jiným lidem, jak svoje blízké máte rádi?

Na Youtube.com nahrávají uživatelé z celého světa svoje přání ve formě videa. Vyhledat si je můžete pod “christmas 2011 wishlist” a christmas 2012 wishlist.

I když se to nezdá, do Vánoc je ještě času hodně. Podobná videa se objevují hlavně v těch skutečně vánočních časech, hlavně kolem Štědrého dne. Vlastní natáčení ale musíte dopředu naplánovat, tak neváhejte a přemýšlejte nad tím, jak své blízké letos překvapíte…

Komentáře

Nahoru