Dnes vyšlo 1 článků

Válka operačních systému pokračuje

Válka operačních systému pokračuje

Patentové spory, mediální kampaně a hlavně, neustálé diskuze na internetu. Tak vypadá soužití fanoušků nejrozšířenějších OS pro chytré telefony. Který však zvolit ? Dnešní článek by mohl přinést jeden velmi zajímavý tip. Pravdou sice je, že každému jedinci vyhovuje jiný druh telefonu, ovšem OS z pohledu běžného zákazníka se dá s přehledem srovnat.

Stylový robot jménem Android

Velmi rostoucí OS od společnosti Google si získal silné zastoupení u výrobců jako jsou HTC nebo Samsung. Ovšem systém je poměrně nedokonalý a nedokáže naplno využít výkon telefonu. Android je zajímavým pomocníkem první týden, poté si člověk začne všímat malých chyb a nedostatků, které utvoří obraz poměrně špatnému systému. Problém je také u aplikací a nedostatečného zabezpečení. V Androidu si tak jistě najdou zalíbení netechnicky založení uživatelé, kteří přešli z klasického telefonu na smartphone.

Jablečná smršť od Apple

iOS, největší konkurent Androidu. Tento rychlý a stabilní systém dokáže výkon telefonu využít naplno. Oproti Androidu je problém v menším počtu nastavení a přizpůsobení telefonu. Pro systém existuje vůbec největší uživatelská základna a také největší počet aplikací. Výhodou je také to, že iOS je čistě pro iZařízení, které jsou pro tento systém přímo vyráběna. Tento OS nejvíce využijí nadšenci her, zajímavých aplikací a také lidé, kteří mají rádi maximální komfort.

BlackBerry je mrtev, ať žije BlackBerry

Slibovaný tip nakonec. Pokud jste vyzkoušeli oba dva předchozí systémy, ale nevyhovuje vám ani jeden, je tu zajímavá varianta. Tou jsou zařízení BlackBerry poháněna zbrusu novým systémem BlackBerry OS 6, který se vyskytuje na BlackBerry 9800 Torch. Co se týče ČR, nedočkáme se sice velké podpory ani větší uživatelské základny, ovšem telefon dokáže vykonat základní funkce neskutečně pohodlně, prakticky a hlavně rychle. Zamrzí zde mizivá nabídka aplikací a her, většina z nich je poměrně drahá a nebo se pro toto zařízení vůbec nevyskytuje. Tento OS je určen zvláště pro lidi, kteří požadují maximální komfort, rychlost a nesrovnatelný user-friendly pocit.

Komentáře

Nahoru