Dnes vyšlo 15 článků

Václav Štrupl: Postupně jsem přešel kompletně k jablíčkům

Václav Štrupl: Postupně jsem přešel kompletně k jablíčkům

Vašku, na Internetu jsi docela známá postavička. Ale mnozí z nás tě třeba tak dobře neznají a tak se nám prosim představ. Napiš, kdo jsi a čemu se věnuješ? Ale rychle 🙂

Jsem zvídavý člověk kousek před třicítkou, který se momentálně věnuje hlavně podnikání a rodině. Na internetu se pracovně pohybuji přes deset let. Nejdřív jako dělník internetového marketingu (se společníky jsem založil a později prodal největší internetovou agenturu dneška H1.cz) a momentálně jako spolumajitel a šéf internetového nákupního klubu Bonami.cz, který jsme rozjeli před necelým rokem.

Ve volném čase rád cestuji, vyhledávám sporty všeho druhu a na všech hladinách adrenalinu, rád se procházím, popíjím kávu a mluvím s lidmi.

Jaký používáš hardware?

Postupně jsem přešel kompletně k jablíčkům, takže momentálně Macbook Air, iPad 2 a iPhone 5. Domá mám i Apple TV na promítání fotek nebo pouštění písniček přes televizi. Funguje to bezvadně a čím víc věcí od Apple člověk má, tím lépe spolu fungují. Příkladem budiž elektronická chůvička Baby Monitor – iPhone strčím do kočárku na balkóně a naši spící holčičku pozoruji přes iPad položený na stole. Vše na dvě kliknutí.

Za hardware považuji i auto, kde ve mě podobně pozitivní pocity jako Apple mezi počítači vyvolává BMW. Momentálně jsem ho ale vyměnil za rodinný kombík v kombinaci s malým městským cabriem VW EOS.

Jinak se snažím množství věcí ve svém životě minimalizovat, proto jsem třeba chytrý digitální krokoměr Fitbit Flex odložil po dvou týdnech.

Jaký používáš software?

V podstatě všechno už jedu v prohlížeči (Google Chrome) a snažím se se vším všudy přestěhovat do cloudu, abych nemusel řešit zálohování a mohl pracovat prakticky odkudkoliv.

Ve firmě používáme kompletní Google Apps for Business (Gmail, Calendar, Docs, Drive místo sdíleného disku atd.) a dál různé dílčí SaaS aplikace jako Basecamp na komunikaci a projektové řízení, Zoho CRM na evidenci dodavatelů, Zendesk na zákaznickou podporu a další. S příchodem nového člověka nemusíme nic instalovat, jen mu koupíme notebook, vytvoříme účty v jednotlivých systémech a příští měsíc se z účtu strhne o pár stovek víc. Tuhle jednoduchost miluju a jen nerad si občas zapínám MS Office pro Mac, když potřebuji pracovat se složitější tabulkou nebo dokumentem.

Vedle toho na Macu denně využívám Skype na komunikaci a Evernote na veškeré poznámky i úkoly, které si držím jen v textové formě. Zkoušel jsem už desítky různých “úkolovátek”, ale zjistil jsem, že termíny a priority se tak často mění, že bych managementem úkolů ve finále strávil víc času než jejich plněním. Takže si je píšu pěkně textově pod sebe a zjišťuji, že to nejdůležitější člověk stejně udělá sám od sebe a většinou to i udrží v hlavě.

Dál mi z utilitek dobře slouží 1Password na ukládání a předvyplňování hesel napříč všemi Apple zařízeními a ForkLift jako obdoba Total Commanderu a náhražka pro mě stále nepoužitelného Finderu. Na fotky teď zkouším Dropbox, Picasu/Google Plus i Flickr, ale zatím jsem se nerozhodl, kam je všechny uložím. I pro ně ale hledám řešení v cloudu.

V mobilu potom kromě již zmíněných denně otevírám Facebook, Twitter a FB Page Manager. Velmi často také Google Maps, protože se neustále ztrácím, aplikaci Modrý Anděl na taxíky, RunKeeper, když si jdu zaběhat, a aplikaci ČSOB, když potřebuju něco zaplatit. Obecně nejsem příznivcem mobilů zaplněních aplikacemi a notifikace mě vyloženě otravují, takže každou další instalovanou appku pečlivě zvažuji a ty nepotřebné promazávám.

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Už jsem ji popsal výše. Práci věnuji tolik času, že odpovídající vybavení má u mě vysokou prioritu. Proto, kdybych měl pocit, že mi něco chybí, hned bych si to dokoupil. Na tomhle není dobré šetřit, když mi to pomáhá vydělávat. 🙂

Zdroj: https://thesetup.cz/rozhovory/vaclav-strupl.html

Komentáře

Nahoru