Dnes vyšlo 15 článků

V USA uvažuje o zákazu TikTok: Trump chrání osobní informace Američanů proti Čínské vládě

V USA uvažuje o zákazu TikTok: Trump chrání osobní informace Američanů proti Čínské vládě

Zatímco TikTok je ve Spojených státech většinou známý pro sdílení virálních tanečních videí a krátkých komediálních klipů. Trumpova vláda se domnívá, že by aplikace mohla sloužit k  nebezpečným účelům. Vládá tvrdí, že zvažují populární sociální patformu zakázat kvůli jejím vazbám na Čínu. 

“Bereme to velmi vážně. Určitě se na to díváme,“řekla ministryně zahraničí Mike Pompeoová v pondělí pro Fox News. Dodala, že Američané by si měli TikTok stáhnout pouze v případě, že chtějí svésoukromé informace poskytnout Čínské komunistické straně. Na tiskové konferenci ve středu Pompeová uvedla své komentáře k TikTok jako součást širšího úsilí o ochranu osobních údajů Američanů z Číny, které zahrnují plánované kroky proti Huawei a ZTE. “Naším úkolem je zajištění ochrany soukromí amerických občanů a jejich informace při jejich přenosu, takže se to netýká žádného konkrétního podniku nebo společnosti, ale spíše americké národní bezpečnosti, “řekla. TikTok, který vlastní pekingská společnost Bytedance, neústupně popírá, že jakákoli americká uživatelská data jsou někdy sdílena s čínskou vládou. Společnost udržuje americká uživatelská data uložená ve Spojených státech a zálohovaná v Singapuru a nepodléhají čínským zákonům.

Indická vláda přesto minulý týden oznámila, že kvůli podobným obavám zakáže TikTok a desítky dalších aplikací připojených k Číně. Někteří zákonodárci v Austrálii se také snaží zakázat používání aplikace.”Každý Američan musí pochopit riziko aplikací, včetně TikTok, které jsou používány čínskou vládou ke špehování Američanů.” Proto jsem představil návrh zákona, který by zakázal TikTok na telefonech americké vlády, “odpověděla Pompeová. Uprostřed rostoucí kontroly se TikTok snažil distancovat od čínské vlády. Společnost oznámila začátkem tohoto týdne, že v reakci na nový kontroverzní zákon o národní bezpečnosti podporovaný Pekingem zastaví veškeré operace v Hongkongu.

TikTok je první čínskou aplikací sociálních médií, která dosáhla rozšířeného použití v USA, s více než 30 miliony amerických uživatelů. Někteří z těchto uživatelů obvinili společnost z cenzurování obsahu podporujícího protesty v Hongkongu nebo kritizování čínské vlády, i když TikTok tato tvrzení popírá. Data, která TikTok shromažďuje od uživatelů, jsou podobná informacím získaným na Facebooku, Twitteru a Google – osobní informace, historie vyhledávání, údaje o poloze a záznamy o videích, která uživatelé sledují, líbí a sdílejí. Přestože servery TikTok ukládají americká uživatelská data mimo Čínu, lze tyto informace sdílet také se společností Bytedance a dalšími přidruženými společnostmi.

 

Zdroj, foto: reuters.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru