V USA byl zatčen samozvaný vůdce Anonymous

FBI zatkla Barretta Browna, který se prohlašuje za vůdce hackerů ze skupiny Anonymous. Ve skutečnosti Anonymous nemá žádné vedení a je pouze volným sdružením hackerů.

Zatčení se údajně uskutečnilo na základě ohrožení či napadení federálního agenta. Policie potvrdila, že Brown byl předveden a zadržen. Mluvčí FBI odmítl komentovat zadržení, ale právní kancelář Leiderman Devon potvrdila na Twitteru, že k zatčení došlo a důvodem nejsou hackerské aktivity.

Barrett Brown byl vyslýchán FBI již v březnu, protože do Anonymous pronikl agent Hector Xavier Monsegur. Tento agent působil nějakou dobu v Lulz Security, což je údajná odnož skupiny Anonymous. FBI se snaží vniknout do hackerských skupin pomocí anonymních agentů, což se podařilo právě letos.

Brown je kritizován skupinou Anonymous pro používání svého skutečného jména a také, že se prohlašuje za jakéhosi vůdce. Stále není jasné, zda zatčení souvisí s videem Browna zveřejněným na YouTube ve středu s názvem: „Proč zničím FBI agenta Roberta Smithe?“ Ve videu poukazuje na snahu dostat jej do vězení a tvrdí, že zničí život Smithe.

Zdroj: Inquisitr

Komentáře

Nahoru