Dnes vyšlo 15 článků

V tomto roce přivítáme emoji s transgenderovou tématikou

V tomto roce přivítáme emoji s transgenderovou tématikou

Pokud vlastníte smartphone, určitě si všimnete přírůstku ve světě vašich emoji – přesněji 117. Od nového roku totiž tvůrci pracují na tvorbě dalších exemplářů emoji, jako by jich do teď nebylo málo. Možná ani sami netušíte, jaký význam či emoci skrývají.

Jak už nové emoji naznačují, letošní rok bude patřit transgenderům. Mezi vlajky přibyla modro-růžová pruhovaná vlajka, která transgendry vyznačuje. Dále můžeme přivítat kojící emoji bez určeného pohlaví, které si můžeme zvolit i v obleku. Současně můžeme vybírat barvu účesů a barvu pleti. V rámci emoji máme stále více možností, najde se v nich opravdu každý.

Rozrostla se také kategorie zvířat, která přivítala 11 nových druhů. Vývojáři patrně sází na roztomilost zvířecích emoji a četnost jejich výskytu. Přibylbobr, mamut, tuleň moucha a také již vyhynulá zvířata jako pták Dodo a mamut. Fanoušci emoji jídla si přijdou také na své. Nově mohou používat emoji olivy, papriky, borůvky a proslulého Bubble Tea.

Snímek obrazovky 2020-02-07 v 15.52.28

Zmíněné nové emoji se ve vašich smartphonech objeví s aktualizací 13.0., což by mělo být na podzim tohoto roku. Předešlá aktualizace byla zaměřena na znevýhodněné lidi a lidi se zdravotním postižením – určitě jste si všimli lidí se slepeckou holí, vozíčkářů nebo slepeckých psů.

Zdroj, foto: emojipedia.org

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru