V tomto městě se nepřipojíte k internetu, ani si nezavoláte

V Západní Virginii se nachází nejtišší městečko zvané Green Bank, které má pouze 143 obyvatel. Nachází se zde jeden z nejmodernějších teleskopů na světě, přičemž i sebemenší rušivý signál z jiného zařízení by mohl narušit výzkum vědců. Obyvatelé, kteří zde žijí, si pochvalují oázu bez technologií.

V nejtišším městě v Americe obyvatelé nepoužívají mobilní telefon, ba dokonce se nepřipojí ani k internetu. Také zde nenajdete žádné rozhlasové stanice či semafory. Na první pohled se může zdát, že vývoj městečka se zastavil v roce 1950. Nicméně tamní obyvatelé si pochvalují venkovskou oázu.

800px-GBT

Zdroj: Wikipedia

Absenci moderních technologií má na svědomí jeden z nejmodernějších teleskopů na světě, který potřebuje mít klid, aby mohl hledat důkazy pro mimozemský život. Teleskop zvaný Robert C. Byrd Green Bank Telescope je světově největší řiditelný radioteleskop vážící 7 711 tun.

Teleskop může poslouchat zvuky vzdálené miliony kilometrů a zachytit i ty nejjemnější signály. I nejslabší signál však může teleskop narušit, například i elektronický zvonek či mikrovlnná trouba. Kdybyste zde použili mobilní telefon či Wi-Fi, mohli byste se dostat do problémů se zákonem. Jediný možný přístup k internetu je přes ethernetový kabel anebo dial-up.

Jay Lockman, hlavní vědec teleskopu, řekl, že je to skoro jako žít v roce 1990.

„Jedná se o úžasnou kombinaci velmi venkovského prostředí s extrémně vyspělou technologií,“ dodává Jay Lockman.

Zatímco někteří obyvatelé říkají, že trpí elektromagnetickou přecitlivělostí, která je způsobena vlnami emitovanými teleskopem, jiní si vychutnávají klid.

„Když sem přijdou někteří lidé, skutečně mohou šílet, že nemají přístup ke svým telefonům,“ řekl Jay Lockman.

Zdejší obyvatelé jsou však nadšení z toho, že mohou být prvními, kteří zjistí, zda existují mimozemšťané.

Zdroj: Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru