V této VR kabině zapojíte čich a hmat

Určitě jste někdy přemýšleli nad tím, jaké by to bylo přenést se do virtuální světa, v němž byste vedle zraku a sluchu použili i další smysly, například čich a hmat. Už si nemusíte představovat, jaké by to bylo, protože společnost Koei Tecmo představuje unikátní VR kabinu, ve které kromě chuti zapojíte všechny své smysly.

Společnost Koei Tecmo představila na tiskové konferenci originální kabinu s názvem „VR Sence“, která na první pohled vypadá jako stříbrná skořápka o velikosti šatníku. VR Sence pracuje s technologií PlayStation VR.

V kabině zapojíte kromě zraku a sluchu i čich a hmat, neboť kabina dokáže stimulovat vítr, mlhu, teplotu i vůni. Díky tomu se ještě více ponoříte do virtuálního světa. Podle fotografií z tiskové konference by funkce vůně měla replikovat různé druhy prostředí, například zasněžené hory či les.

V kabině se nachází křeslo, které pohybuje do všech různých směrů. Dokonce je vybaveno robustním bezpečnostním páse, aby s vámi mohlo třást, nebo do vás strkat. Vedle toho, že budete cítit déšť či vánek, budete cítit také to, jak po vás lezou krysy a podobně. VR Sence je skutečně propracovaná kabina, přičemž tvůrci mysleli na všechno.

Otázkou však je, zda se chystá Koei Tecmo zapojit i poslední smysl – chuť. Necháme se překvapit.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru