Dnes vyšlo 1 článků

V této pražské restauraci s unikátním konceptem platíte za špejle, ne za jídlo

V přízemí bývalé budovy Československé televize v Praze v Jindřišské ulici se nachází unikátní restaurace, v níž zaplatíte špejlemi. Svým konceptem ojedinělá restaurace, která nese název Špejle, vás uchvátí i neotřelým interiérem z architektonické platformy Coll Coll.

Interiér se pyšní například obrovskými špejlemi, umyvadly a stanicemi pro nabíjení smartphonů. Ve své podstatě podnik Špejle představuje bistro, kavárnu, vinárnu, pekárnu a restauraci v jednom. Už samotný název projektu napovídá, že se bude vše nést v duchu špejlí. Jakmile přijdete k pultu, potom si můžete vybrat chlebíčky a jiná jídla, která mají v sobě zapíchnuté špejle.

špejle

Zdroj: Facebook

Všechny špejle se odkládají do „kasičky“ na stole, přičemž číšník vám při účtování spočítá pouze počet špejlí. Cena za každou špejli je jednotná, a tak nezáleží na tom, co jste si dali.

„Když k nám do kanceláře přišla čtveřice kovbojů české barmansko-gastronomické scény, podával se domácí špek a Cinzano s jablečným moštem z Valče,“vzpomíná Kryštof Hanzlík, architekt z platformy Coll Coll, na první setkání se zadavateli projektu.

špejle3

Zdroj: Facebook

„Máme prostor a chceme udělat restauraci, která tu ještě není. Bez menu, jen dobré věci na špejli a skvělé drinky,“ vysvětlovali architekti klientům.

Součástí prostorů jsou umyvadla, v nichž si zákazníci umývají ruce, protože po sejmutí špejlí se bere jídlo do rukou. Během návštěvy si nabijete i telefon, stačí ho vložit do uzamykatelné skříňky s nabíjecím kabelem.

špejle2

Zdroj: Facebook

Ze špejlí byla vytvořená i stropní svítidla či místa k odkládání kabelek a tašek.

Zdroj: iDNES.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru