Dnes vyšlo 1 článků

V soudním vyrovnání zaplatí Samsung 548 milionů dolarů Applu

Samsung a Apple jsou dva největší rivalové na poli informačních technologií. Společnosti proti sobě u soudu bojují již několik let. Nicméně jihokorejský gigant nyní souhlasil, že v soudním vyrovnání zaplatí jablíčkové společnosti Apple 548 milionů dolarů do 14. prosince. Původní částka činila 1 miliardu dolarů, ale Samsung se neustále odvolával, až byla částka snížena téměř na polovinu.

Před pěti lety Samsung prohrál soud se společností Apple a musel zaplatit 1 miliardu dolarů. Nicméně jihokorejský výrobce elektroniky se neustále odvolával a žádal o další projednání případu, čímž byla částka snížena na 548 milionů dolarů. Podle Foss Patents obě strany vyplnily veškeré potřebné dokumenty hned po tom, co soud zamítl žádost Samsungu o dalším projednání.

samsung

Samsung musí zaplatil 548 milionů dolarů

Technologický gigant Samsung čelil v minulosti mnoha obviněním týkající se porušování patentů. Společnost Apple ho v roce 2013 obvinila z používání gesta pinch-to-zoom. Bohudíky pro Samsung, patentový úřad prohlásil, že se něco takového patentovat nedá.

Samsung si nechává otevřená zadní vrátka a ve své části podání uvedl, že si vyhrazuje veškerá práva na vrácení částky či získány náhrady, pokud se mu podaří na soudě v případě opět uspět. Apple ale odmítá vyhlášení práv Samsungu na úhradu.

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru