V síti BitTorrent je legálních už jen 0,3% souborů

V síti BitTorrent je legálních už jen 0,3% souborů

Pokud používáte oblíbenou síť P2P (Peer-to-Peer = rovný s rovným) BitTorrent tak víte, že slouží jako prostředník pro sdílení nelegálního obsahu. Jeho význam má pro piráty v tom, že je decentralizovaná. Těžko se taková síť narušuje, jelikož každý článek v řetězci počítačů se dá nahradit jiným a vlastník nelegálního obsahu se obtížně vyhledává a usvědčuje. Serverů zprostředkujících tuto výměnu (tzv. tracker) je velké množství a každý uživatel torrentů má svůj oblíbený. Jsou servery, kde se sdílí výhradně legální obsah ale takových je oproti těm s nelegálním výrazná menšina.

Poslední testy ukázaly, že z tisíce souborů 89% bylo v rozporu s autorskými právy zcela a 11% částečně, 0,3% bylo legálních. Nejčastějším nelegálním obsahem jsou filmy, hudba, seriály a erotická tématika (kdyby se z internetu smazalo všechno porno, tak se jeho obsah vejde na jedno cd J).

Proti porušování autorských práv bojují různé firmy, které se zaměřují na vysledování pachatelů a s pomocí některých trackerů získávají o nich informace. Na základě těchto informací se chystají první soudní procesy.

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru