V SAE vznikne město, které simuluje život na Marsu

V SAE vznikl unikátní projekt na Mars Science City, které má simulovat život na Marsu. Město bude mít rozlohu 1,9 milionů čtverečních a jeho vybudování bude stát 137 milionů dolarů. Nebude chybět vesmírné muzeum, jehož stěny z pouštního písku, které budou vytištěny 3D tiskárnou.  

uae-137m-mars-science-city-simulate-life-mars-contain-3d-printed-space-museum-1

Budování lidských stanovišť na Marsu je zatím stále spíše tématem sci-fi příběhů. Nicméně, lidé stále pracují na tom, aby se právě z Marsu časem mohl stát dalším místem, které je možné obývat. A jednotlivá stanoviště by mohlo být možné vytisknout na 3D tiskárně. NASA dokonce uspořádala soutěž, kde vyzývá amatéry k vytvoření 3D návrhů.

uae-137m-mars-science-city-simulate-life-mars-contain-3d-printed-space-museum-3

SAE nyní pracuje na velmi ambiciózním projektu. Buduje totiž město, ve kterém bude simulován život na Marsu. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi prašnou oblast, se členové projektu domnívají, že zvolená lokalita v SAE může poskytnout skutečně realistický obraz o tom, jak by život na Marsu mohl vypadat.

uae-137m-mars-science-city-simulate-life-mars-contain-3d-printed-space-museum-5

Nový projekt je dalším zásadním příspěvkem SAE k celosvětovému vědeckému hnutí, tvrdí Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, viceprezident, předseda vlády Dubaje.

Součástí města bude také muzeum kosmického cestování, jehož stěny budou vyrobeny z písku nashromážděného z poště a vytištěny na 3D tiskárně. Budou zde také vzdělávací prostory, které návštěvníkům umožní dozvědět se více informací o vesmíru.

zdroj/foto: 3ders.org

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru