V rytmu milionu světel? Best of Kew Gardens a pohádková show!

V rytmu milionu světel? Best of Kew Gardens a pohádková show!

Milujete světelnou show a netradiční zážitky? Nemusíte čekat jen na festival světel, ale podívejte se s námi do vánočního Londýna. V botanické zahradě Kew Gardens na vás čeká světelný Disneyland! Podívejte se s námi na to nejlepší, co v ní najdete – a není toho málo.

Milion světel podél míli dlouhé stezky v Kew Gardens

Na jihozápadě Londýna mezi Richmondem a Kew se na 121 hektarech rozprostírají proslulé královské botanické zahrady známé pod názvem Kew Gardens. Máte posledních pár dní na návštěvu, neboť světla se rozsvěcují v termínu 22. listopadu až 1. ledna 2018.

Momentálně v tomto termínu národní botanická zahrada Kew Gardens rozsvítila dokonce více než milion blikajících světel, které ozáří stromy a budovy po celém areálu. Na co se můžete těšit?

světýlkaZážitková zahrada nabízí osvětlené stromy či skleník Palm House (Palmový skleník), na jehož 16 000 skleněných tabulek se promítá laserová show. Uvidíte také obrovské svítící bubliny a další ozdoby, netradiční světelné efekty, světelné stuhy, kaleidoskopické projekce. Těšit se můžete nejen na vizuální efekty, ale i hudbu.

skleníkNa návštěvníky čeká stezka i dlouhý svítítcí tunel. Malé děti prozměnu ocení možnost dát si horkou čokoládu a připravit si marshmallow pečené na ohni.

tunel

V červenci 2003 byly zahrady dokonce zahrnuty do seznamu památek UNESCO.

Podívejte se na oficiální propagační video k této akci:

To nejlepší z botanické zahrady Kew Gardens v Londýně

Kew Gardens, ve kterých najdete cca 30 000 druhů rostlin, však nejsou zážitkem jen o Vánocích. V teplejších dnech na vás čeká prozměnu kouzelná procházka v korunách stromů (délka 200 m, 18 m nad zemí), impozantní herbář (obsahuje sedm milionů položek dokonce od vědců jako Charlese Darwin, Davida Livingston či Miles J. Berkeley), čínská pagoda, 17 m vysoké umělecké dílo připomínající včelí úl a další zajímavosti. Botanická zahrada disponuje dokonce vlastní policejní jednotkou a semennou bankou.

key gardens

Zdroje info + foto: Kew Gardens, Wikipedia, Mashable, Pixabay

Komentáře

Nahoru