Dnes vyšlo 15 článků

V roce 2020 se budeme scházet s přáteli ve virtuální realitě

Pro většinu lidí sezení na židli s headsetem na virtuální realitu nevypadá moc jako sociální interakce, ale Facebook se snaží to změnit. Mark Zuckerberg hodně investuje do virtuální reality a tvrdí, že to vlastně dokonale souvisí s jejich vizí propojit celý svět.

Facebook už vydal dvě nové aktualizace pro Gear VR:

  • Parties – telefonní hovory ve virtuální realitě,
  • Oculus Rooms – virtuální místnosti pro scházení se s přáteli.

Parties

Parties je něco jako Face Time pro virtuální realitu. Umožňuje propojit až tři lidi, kteří spolu mohou mluvit. Podle produktového manažera společnosti Oculus, Madhu Muthukumara, je účelem poskytnout jednoduchý způsob spojení ve virtuální realitě lidem, kteří se nachází na různých fyzických místech.

Oculus Rooms

Tato „funkce“ vytvoří virtuální prostor, který vypadá jako obývací pokoj. Uživatelé tam spolu mohou hrát hry, sledovat video nebo si jen tak povídat. Každý tam má svého avatara, kterého bude možné si přizpůsobit. Zatím jde měnit jen tvar obličeje, účes a pár dalších věcí, aby bylo poznat, kdo je kdo.

oculus-rooms

Sice to ještě není dokonalé a Facebook má před sebou hromadu překážek, ale Mark Zuckerberg odhadl, že v roce 2020 by se 40 % všech setkání mohlo odehrávat přesně takhle online ve virtuálních místnostech.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru