Dnes vyšlo 15 článků

V roce 2017 si lidé stáhnou 160 miliard aplikací

V roce 2017 si lidé stáhnou 160 miliard aplikací

Podle zprávy, kterou vypracovali lidé z Juniper Research, bude v roce 2017 staženo neuvěřitelných 160 miliard aplikací. To je dvojnásobek počtu, který se očekává v tomto roce – za celý rok 2013 si lidé stáhnou asi 80 miliard aplikací.

Zpráva uvádí, že zvýšení počtu stažení bude odrážet snazší přístup ke smartphonům po celém světě. Další příčinou bude také nadšení, s nímž lidé vytvářejí aplikace ke stažení zdarma, ze kterých peněžně profitují později, jiným způsobem.

Nejvíce se stahují hry – zabíjí čas a nejsou složité

Největší podíl  z celkového počtu by měly mít hry – až 40 %, tedy 64 miliard stažení. Jejich popularitu vysvětluje zpráva takto: „ Je to díky povaze mobilních her – obvykle jsou využívány k zabití času, a jako takové mají krátkou herní dobu a nejsou příliš složité na porozumění.“

„Také to ale znamená, že když se uživatel začne nudit nebo je frustrován, že ve hře nemůže pokračovat, je schopen si najít alternativu za velmi malý nebo žádný poplatek. Míra zaujetí konkrétní hrou je tedy obvykle extrémně nízká, řadu z nich uživatel spustí jen jednou či dvakrát. To je v přímém kontrastu k aplikacím sociálních sítí, které mají nejvíce uživatelů.“

Jak na vše doplatí free-to-play byznys model?

Sociální aplikace tedy budou mít vždy menší počet stažení, ale uživatelé se jim odmění větší loajalitou a návratem. Hry jsou na tom přesně opačně – počet stažení je velmi vysoký, ale vyvážený nízkým zájmem. Tyto informace by mohly mít velký vliv na takzvaný free-to-play byznys model, který je závislý na vůli uživatelů investovat do hry nebo se vracet dostatečně často, aby tyto návštěvy byly významné pro inzerenty.

Zdroj: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/03/app-downloads-2017

Komentáře

Nahoru