V roce 1989 se manželský pár vydal na cesty. Dodnes na svém autě ujeli 885 tisíc kilometrů

V roce 1989 George H. W. Bush vstoupil do úřadu, němečtí občané se postavili proti Berlínské zdi a jeden manželský pár se vydal na pozoruhodnou cestu. Gunther a Christine si naplánovali ambiciózní výlet napříč africkou přírodou, který měl původně trvat 18 měsíců. Nicméně velice rychle se z několikaměsíčního výletu stala několikaletá cesta napříč kontinenty.  

Za dobu 23 let manželský pár navštívil 177 různých zemí a procestoval 885 tisíc kilometrů. A to vše na sedadle svého vozidla (Mercedes-Benz G-Wagon) z roku 1988. Očekáváte-li luxusní hotely či kávičky v prestižních kavárnách, potom jste na omylu. Tento manželský pár prahnul po zážitcích, nikoliv po požitcích.

S automobilem, který manželský pár pojmenoval jménem „Otto“, vycestovali v roce 1989 z Berlína. Během 23 let Gunther a Christine projeli celou Saharou, dostali se do Iráku, ba dokonce i do Severní Koreje. Usínali na houpací síti. A když nebylo možné houpací síť rozložit, přespali na sedadle svého vozidla. Vařili si na plynové bombě a ochutnávali místní pochoutky. Hygiena byla také zajištěna, přičemž se sprchovali pomocí lahví s vodou.

„Čím více jsme cestovali, tím více jsme si uvědomovali, jak málo jsme toho viděli,“ řekl Gunther. „Čím více zažijete, tím je touha po nových a nových zážitcích silnější.“

V roce 2010 Christine zemřela, ale během svého života toho dokázala více než kdokoliv jiný. Gunther se po smrti své manželky svého snu nevzdával a sám navštívil ještě další země, přičemž na zpátečním zrcátku měl zavěšenou fotografií své ženy. Gunther se ve věku 76 let vrátil natrvalo do Berlína.

Zdroj fotografií: Boredom Therapy

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru