V Praze je otevřen psí barber shop s unikátními službami

V Praze je otevřen psí barber shop s unikátními službami

Dogs club Prague. Psí barber shop, který je něčím víc, než jen psím salonem. O mazlíky je tu postaráno nadstandardně. Nejen, že je zde zakladatelka startupu hodí do gala, ale také si zde můžou pohrát a zarelaxovat. Celý koncept je velmi netradiční a sama majitelka ho popisuje jako prvorepublikový barber shop pro psy. 

Kreativní majitelka tohoto Psího klubu vystudovala oděvní průmyslovku a její láska ke zvířatům jí nakonec vysnila místo, kde si plní svoje přání, tedy starat se o pejsky. Sama tomu říká psí školka, o mazlíky je zde totiž postaráno se vším všudy. Celý projekt je vymyšlený dokonale do posledního detailu. Majitelka se jmenuje Jana a do projektu se pustila proto, že sama něco podobného hledala a zjistila, že to zkrátka neexistuje. Individuální přístup ke každému chlupáči a prostředí navržené přímo pro ně.  V rámci individuálního přístupu jsou zde takzvané psí balíčky, které zahrnují hřejivý zázvorový zábal se střihem, nebo ozonoterapií.

 

pespsi barber2pes2

 

Navíc, pokud nestíháte své mazly do salonu odvézt, službou je tu i psí taxi. Jana pro ně dojede a vyvoněné, vyrelaxované vám je přiveze zpět. Majitelka ale tvrdí, že seznam služeb ještě není u konce a zákazníci se mají ještě na co těšit.

Je zde skvělá atmosféra. Většinu dekorací si Jana sama vyrábí. Například psí týpí, kam se můžou kamarádi schovat, krabice hraček, krabice míčků, nebo paletový stůl. Jana psům i čte z psí knížky a pouští jim uklidňující hudbu. Chlupatí zákazníci zde mají 3 útulné hrací koutky s pelíškem. Zde mohou čekat až přijdou na řadu, nebo na páníčka, až si je vyzvedne. Nemusí se tady tedy spěchat na nic, psi tu relaxují, pohrají si. Užijí si to tu.

Může to působit trochu bláznivě, že je to pro znuděné paničky gaučáků. Jenže tento salon má svoje kouzlo, svůj nápad. Z majitelky Jany je cítit ohromná láska ke psům a tím je procítěná i celá atmosféra. Zákazníci tvrdí, že se jejich psíkům domů ani nechce.

 

pes se valipsi hrackypsi typi

Salon je jiný i postupem při běžných činnostech v psích kadeřnictvích. Zakladatelka má několik certifikátů a oproti ostatním v Česku dělá věci, které se zde příliš neumí. Ví, že se nestříhá proti srsti a používá zábaly, které vyživují jak srst tak pokožku a pes a zabalený do teplého ručníku si i zarelaxuje. Kosmetika zde používaná působí také jako prevence proti dermatickým onemocněním. Před samotným stříháním se chlupatý zákazník vykoupe v koupeli podle typu srsti, dostane výplach očí odvarem ze šalvěje a heřmánku. Srst nesuší fénem, ze kterého mívají zvířata spíše trauma, ale ručníkem nebo hřejícím a nehučícím přístrojem.

Zákazníci si pochvalují, že po péči je srst jejich mazlíčků hebká jako nikdy, polštářky na tlapkách jsou sametové, srst vystříhaná precizně. Na mazlech je vidět spokojenost. Když střih odroste, stále vypadá dobře a po ozonoterapii zde prováděné ani příliš nepadá srst.

dog barber

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru