Dnes vyšlo 15 článků

V posledním investičním kole Pinterest zvýšil svou valuaci na 282,3 miliard korun

V posledním investičním kole Pinterest zvýšil svou valuaci na 282,3 miliard korun

Před půl rokem Pinterest ohlásil investici ve výši 5,13 miliard korun, což posunulo valuaci na 128,3 miliard korun. Nyní, o šest měsíců později, Pinterest končí na 282,3 miliard korun.

Jak již bylo řečeno, Pinterest před půl rokem oznámil investici ve výši 5.13 miliard korun. Nyní uzavíral další investiční kolo – přesněji Series G, kde vybral dalších 9,4 miliard korun. Mezi hlavními investory byli už tradičně jména jako Andreessen Horowitz nebo Bessemer Venture Partners.

Hodnota Pinterestu roste každým dnem a v jednání je dle spekulací další investice ve výši 5,41 miliard korun od neznámého, nového investora. Pinterest se na základě těchto investicí snaží vyvinou nový reklamní model, na kterém chce postavit revenue.

V lednu 2014 Pinterest také koupil startup VisualGraph, který pomohl udělat přehled o tom, co uživatele Pinterestu zajímá a které piny jsou nejsledovanější.

Od roku 2014 se uživatelé mimo americký kontinent zdvojnásobili a nahráli přes 30 miliard pinů.

Pinterest se těmito investicemi dostává mezi špičky sociálních sítí. Slibuje také, že bude neustále přidávat nové funkce, které uživateli ještě více zpříjemní prohlížení a podá mu přesně ty informace které vyžaduje.

,,Pinterest má vizi, jak uživateli pomoci najít přesně to co ho zajímá a má rád,” řekl Ben Silbermann, spoluzakladatel a CEO tohoto projektu. ,,Tyto investice nám poskytují prostor tuto naši vizi uskutečnit.”

Zdroj: nytimes.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru