V Pensylvánii vznikla uhelná elektrárna těžící bitcoiny

V Pensylvánii vznikla uhelná elektrárna těžící bitcoiny

Dnešní době jste už pravděpodobně slyšeli o obrovském množství těžby kryptoměny a také o neblahém vlivu na životní prostředí. Zajímavostí je, že těžaři bitcoinů nyní kupují celé elektrárny ve snaze zbohatnout na spekulativním aktivu.

Holdingová společnost se sídlem v Pensylvánii s názvem Stronghold Digital Mining v současné době provozuje těžbu bitcoinů pomocí elektrárny Scrubgrass v Venango County v Pensylvánii, kterou koupila v létě tohoto roku.

Stronghold získal 105 milionů dolarů na otevření elektrárny pro svou snahu těžit bitcoiny. Závod v současné době spaluje uhelný odpad, aby vyrobil dostatek energie pro pohon 1 800 těžebních počítačů. Podle společnosti Stronghold Digital Mining společnost nyní spaluje na Scrubgrassu 600 000 tun uhelného odpadu ročně, aby mohla provozovat svoji těžbu bitcoinů. Tyto informace jsou veřejné kvůli podání Strongholdu u SEC. Situace se horší, protože Stronghold plánuje rozšíření provozu svých uhelných elektráren.

V srpnu společnost získala druhou elektrárnu v Pensylvánii, nazvanou elektrárna Panther Creek, která by se dle plánu měla také rozšiřovat. Těžba bitcoinů vyžaduje k vyřešení pokročilých matematických rovnic vysoce výkonné počítačové procesory. Čím více výpočetního výkonu člověk má, tím více rovnic lze vyřešit, a tím více bitcoinů vydělají. Proces je tak intenzivní, že jednotlivci opravdu nemohou vydělávat bitcoiny na základě výkonu počítače, který je jim již přístupný. Mnoho těžařů nakupuje zařízení k těžbě bitcoinů v hodnotě tisíců dolarů. Podle indexu spotřeby bitcoinové elektřiny na univerzitě v Cambridge se odhaduje, že těžaři bitcoinů spotřebují přibližně 130 terawatthodin energie (TWh). Jak uvádí TechCrunch, bitcoinové emise oxidu uhličitého jsou zhruba stejné jako země jako Jordánsko, kde žije 10 milionů lidí.

Zdroj, foto: mashable.com, arippa.org

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru