Dnes vyšlo 15 článků

V Pekingu proběhly poslední testy autonomního vozidla Baidu

Čínský protějšek Googlu je další firmou, která se snaží vyrobit auto bez řidiče. Největší čínský vyhledávač Baidu oznámil, že jejich upravené BMW řady 3 úspěšně dokončilo testovací jízdy v Pekingu. Prý už prošlo řadou testů v různých jízdních podmínkách.

Trasa o délce 30 km začala a skončila v sídle Baidu, vedla po dálnici, vyžadovala změnu jízdního pruhu, odbočky do proti směru a další komplikovanější manévry. Maximální dosažená rychlost činila 100 km/h.

S projektem auta bez řidiče začali v Baidu už v roce 2013, podle nich jsou pro autonomní vozidla důležité především přesné mapy. Nabízí vlastní mapovou službu Baidu Mapy, mnoho čínských vozovek mapují metodou opakování. Používají k tomu například autobusy, které jezdí stále stejnou trasu, a když ji pokaždé natáčí, výsledkem je dokonale zmapovaný terén.

baidu-car

Nejdůležitější jsou přesné mapy

Mají naprostou pravdu, vysoce podrobné mapy jsou asi nejpodstatnějším podkladem pro rozvoj samořídících aut. Vždyť i Tesla, Uber a konsorcium německých automobilek (včetně BMW) vyvíjí své vlastní mapy. Baidu se domnívá, že do deseti let zmapuje většinu čínských silnic.

V červnu prozradili, že jejich autonomní BMW by se mělo dostat na silnici do konce roku 2015. Technicky se jim to povedlo, ale třicetikilometrový test má ještě dost daleko k zavedení aut bez řidiče pro běžné občany.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru