V Paříži vznikne luxusní ekologický hotel

Nad železnicí v Paříži má vzniknout unikátní ekologický hotel s názvem „1hotel Paris“. Na projektu tohoto luxusního hotelu pracuje společnost Kengo Kuma. Vzhledem ke svému vzhledu, výšce a povaze má sloužit jako další orientační bod v této populární destinaci.

kengo-kuma-architects-1hotel-paris-designboom-04

kengo-kuma-architects-1hotel-paris-designboom-06

Budova bude osázená zelení a bude tedy působit jako „zelené plíce“ pro okolí. Dřevěné fasádní panely se budou překrývat tak, aby rozostřily tvar konstrukce.

kengo-kuma-architects-1hotel-paris-designboom-02

Přízemí hotelu bude využíváno pro komerční účely, nebudou chybět, restaurace, sportovní areál, bar salonky, obchody a další. V srdci hotelu budou luxusní pokoje s terasami a v posledním patře bude možné využít střešní terasy s výhledem na město. Projekt by měl být realizován do roku 2022.

zdroj/foto: designboom.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru