Dnes vyšlo 15 článků

V Nigérii existují první plovoucí školy

Agentura v Nigérii rozjela nový projekt – plovoucí školy. Cílem těchto škol je poskytnout vzdělání co největšímu počtu dětí a dospělých, žijících v Makoku. Jedna plovoucí škola má 3 patra a vleze se do ní 100 dětí. Aby se tyto školy nepotopily, jsou pod nimi umístěny sudy, které budou tyto budovy nadnášet. Veškeré náklady na tyto školy vyšly na 6250 dolarů, což je v přepočtu cca 156 tisíc korun.

Elektřina v těchto školách je získávána díky solárním panelům, které jsou umístěny na střechách. U každé školy je také umístěno hřiště, na kterém si mohou děti ve volných chvílích hrát. 

Přístup ke vzdělání získá mnohem více lidí, než doposud 

Díky těmto školám bude mít více než 19 000 dětí a dospělých přístup ke vzdělání. Agentura také trénovala 8000 lidí v oblasti lidských práv, výživy, zdraví a hygieny, udržitelného zemědělství a změny, aby mohli obyvatelům se vším pomoci.

Makokoschool

Jednu budovu nadnáší 56 plastových sudů.

Tento projekt by se postupem času mohl rozšířit na celé pobřeží Afriky

Několik měsíců po výstavbě získala tato škola také ,,pin“ v Google Maps.

,,Je to vzácný a významný okamžik v historii,“ uvedl zakladatel projektu.

A tak můžeme očekávat, že už brzy bude tento projekt plovoucích budov začátkem trendu a bude následovat po celém pobřeží Afriky.

,,Budova může být přizpůsobena i pro jiné účely, například pro domovy nebo nemocnice. Je to vize, která může být použita a může se postupně rozvíjet,“ řekl Adeyemi, zakladatel projektu.

Screenshot_15

7fcc4d94-ab5b-4d65-825a-822447c5ef30-2060x1236

Děti jsou do škol dopravovány na lodích.

Zdroj: Inhabitots

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru