Dnes vyšlo 15 článků

V New Yorku jezdí více aut Uberu než klasických žlutých taxíků

Od startupu Uber se hodně očekávalo a možná se právě ono očekávání naplnilo. Televize NBC totiž uveřejnila, že se po ulicích New Yorku prohání něco málo přes 14 088 vozů startupu Uber. Žlutých (pro New York typických) taxíků jen 13 587.

I tak v New Yorku nerazíte spíše na žluté taxíky, které denně zprostředkují něco málo kolem 400 tisíc jízd. Uber se pohybuje kolem 20-30 tisíci. Je to kvůli tomu, že většinou řidiči Uberu jezdí svým vlastním autem, mají vlastní pracovní dobu, což je trošku rozdíl oproti taxislužbě, která je dostupná 24 hodin denně.

home-hero-5-1440-900

Oblíbené new yorské taxíky pomalu a jistě střídá Uber

Uber řeší problémy celkem vtipně

Rok 2014 byl i pro Čechy významným, neboť se po Praze začaly objevovat tajemné automobily s označením tohoto amerického velikána. Bylo jasné co se chystá – expanze Uberu do Prahy. A ano, vyšlo to. Startup se stal oblíbený a i když trošku zaklopítl, jde dál. Magistrát totiž měl nějaké výhrady k tomu, že jejich vozy nenesou označení taxi (přitom to žádné podřadné taxi není) a nemají taxametr. Uber reagoval poměrně vtipně, zablokoval úředníkům objednávání vozů.

home-hero-3-1440-900

Uber řeší problémy po svém

Závěrem jen dodám, že Uber nyní působí v 55 zemích světa. Nejvíce byste vozidla Uberu potkali především na území Spojených států amerických.

Zdroj: NYpost, foto: Uber

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru