Dnes vyšlo 15 článků

V Německu testují solární panely umístěné na železničních pražcích

V Německu testují solární panely umístěné na železničních pražcích

Největší železniční dopravce v Německu – Deutsche Bahn – a britská energetická společnost Bankset v Sasku testují využití fotovoltaických systémů na železničních tratích. Součástí experimentu je instalace solárních panelů na železniční pražce.

Při testu byly na zkušebním úseku na pražce mezi kolejnicemi připevněny solární panely. Podle společnosti Bankset lze touto konstrukcí vyrobit v průměru 0,1 megawattu elektřiny na kilometr. Vezmeme-li v úvahu celou délku německé sítě tratí s 33 000 kilometry (přibližně 60 000 kilometrů kolejí), je výroba elektřiny v ideálním případě srovnatelná s výrobou v pěti jaderných elektrárnách.

Podle Deutsche Bahn zatím není jasné, zda bude tento typ výroby energie skutečně realizován. Z pověření Spolkového úřadu pro železnice zkoumá společnost TÜV Rheinland možnosti využití solární technologie v železničních systémech. Kromě kolejí nabízejí velký potenciál pro instalaci fotovoltaických systémů také střechy nádraží nebo protihlukové stěny podél železničních tratí. Již dříve o tom informovalo několik dalších médií.

 

Zdroj, foto: soeasyrobot.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru