V Německu se e-knihy pro dospělé prodávají až po desáté večer

Hoax nebo opožděný apríl? V současné době v Německu platí zákaz prodeje e-knih pro dospělé před desátou hodinou večerní. Není to vtip, ale realita.

3870609298_7555aa5845_b

E-knihy pro dospělé se nesmí prodávat před desátou večer

Zprávu potvrzují německé magazíny Heise.de a Boersenblatt, přičemž se odvolávají na tamní Jugendschutzbehörde. Ochrana mládeže před nevhodnými věcmi se rozšířila o další kategorii, a to dospělácké e-knihy.

Zákaz kvůli stížnosti na německou erotickou knihu

4615061734_c143bde029_o

Erotické e-knihy se mohou prodávat jen v hodinách od 22:00 do 06:00

Podnětem se stala stížnost na německou erotickou knihu Schlauchgelüste. Doposud zákaz platil na erotické filmy, nicméně se rozšířil také na e-knihy. Podle nového pravidla se e-booky mohou prodávat pouze mezi 22:00 až 06:00 lokálního času. V případě porušení zákonu může být obchodníkovi udělena pokuta ve výši až 50 tisíc eur.

Knihy pro dospělé tedy budou muset mít vlastní kategorii a prodejci musí zajistit omezení nákupu v určeném čase.

Zdroj: Heise.de

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru