V Německu chystají létající taxíky

Volocopter je takový hybrid mezi dronem a vrtulníkem a do budoucna ho naši sousedé plánují využívat jako taxík. Teď má za sebou teprve první let a na obloze se vznášel jen několik minut, ale ambice jsou vysoké.

Společnost e-volo tvrdí, že ovládat jejich ultralehkou elektrickou „multikoptéru“ je strašně jednoduché. Pilot používá jen dotykový displej a joystick, a tak by prý bez problému mohl řídit kdokoliv bez pilotního průkazu. E-volo dokonce tvrdí, že o jejich vynález mají zájem v Silicon Valley, pomohl by jim vyřešit dopravní zácpy. Cesta bude ale ještě dlouhá.

volocopter

Jako první se ve Volocopteru prolétl ředitel společnosti Alexander Zosel. Vylétl sice jen pár metrů nad zem (asi 20 – 25 metrů), ale byl naprosto nadšený.

„Bylo to neuvěřitelné,“ popisoval své zážitky. „Úplně jsem se vznášel, připadal jsem si strašně lehký a Volocopter okamžitě provedl každý pohyb, který jsem udělal s joystickem.“

volocopter2

V dalším testu by měl Volocopter letět výš a rychleji, ve třetí fázi testování si klade za cíl rychlost 100 km/h. E-volo mluví o tom, že jich pak vyrobí „velké množství“, aby nasytili letecký sport a služby aerotaxi. Plánují rovnou i autopilota, což u letadel není úplně neobvyklé a je to dokonce jednodušší než v autě.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru