V neděli nevyjde Top Gear, vyhodili Jeremyho Clarksona

V neděli nevyjde Top Gear, vyhodili Jeremyho Clarksona

Jeremy Clarkson je známý tím, že pro peprný výraz nejde daleko, a producentovi už tentokrát došly nervy. Jeremyho dočasně vyhodil a v neděli kvůli tomu nevyjde nový díl Top Gearu. Je to sice čerstvá zpráva, ale fanoušci už šílí. Jedni tvrdí, že si to zasloužil, jiní se Jeremyho zastávají.

Jeremy Clarkson se dost často do někoho naváží. Tady máte krátký přehled jeho největších veřejně známých přešlapů během natáčení:

  • 2008 – řidiče náklaďáků nazval vrahy prostitutek
  • leden 2012 – auto s toaletou popsal jako ideální pro Indii, protože tam každý příchozí dostane střevní potíže
  • říjen 2012 – přirovnal japonské auto k lidem s výrůstky na tváři
  • květen 2014 – recitoval básničku s rasistickým výrazem
  • červenec 2014 – hanlivým výrazem nazval asijskou rasu

Oficiální verze důvodu jeho vyhazovu zní, že se neshodl s producentem. Celý svět si ale okamžitě domyslel, že v tom má prsty Jeremyho upřímné vyjadřování toho, co si myslí. Už loni na jaře, když použil v jedné z epizod rasistické slovo, totiž dostal ultimátum. BBC mu slíbilo, že pokud se bude situace opakovat, dostane padáka. Dneska k tomu zřejmě došlo.

Je však hodně zvláštní, že vinu za poškozenou pověst Top Gearu svalují jen na Clarksona, protože třeba i jeho kolega Richard Hammond se nedávno pustil do občanů Mexika. Řekl o nich, že jsou líní a neschopní, a BBC se kvůli tomu muselo omlouvat.

Stejně se za chvíli vrátí

Zároveň se spekuluje o tom, že dočasný vyhazov není tak náhlý. Clarkson na svém Twitteru totiž v únoru psal o tom, že se do Top Gearu hledá někdo nový. Měl by být starý, špatně oblečený a puntičkář, ale schopný dorazit do práce včas.

jeremy_tweet

Kvůli dočasnému pozastavení Jeremyho působení byla rovněž pozastavena 22. řada Top Gearu, v neděli nebude nový díl. A to i přesto, že je Top Gear úplně nejúspěšnějším pořadem BBC a generuje obrovské zisky. Každý týden ho sleduje 350 milionů lidí po celém světě. Určitě tedy bude něco pravdy na tom, že BBC Clarksona potřebuje.

arogantni_kreten

Sice je to arogantní kretén, ale BBC dobře vydělává

Všichni si jsou téměř jistí, že vyhazov nebude trvat dlouho. Třeba si ale díky němu Jeremy uvědomí, že by měl přemýšlet nad tím, co veřejně řekne.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru