V minulém roce Facebook odstranil 5,4 miliardy falešných účtů

V minulém roce Facebook odstranil 5,4 miliardy falešných účtů

Minulý rok Facebook zrušil 5,4 miliardy falešných účtů na své hlavní platformě, ale miliony pravděpodobně zůstanou, řekl gigant sociálních sítí. Ve srovnání s přibližně 3,3 miliardami falešných účtů odstraněných za celý rok 2018. 

Až 5% své měsíční uživatelské základny, téměř 2,5 miliardy, se skládá z falešných účtů. Toto stanovisko uvedla společnost, navzdory technologickým pokrokům, které Facebooku umožnily zachytit více falešných účtů v okamžiku jejich vytvoření. Zveřejnění upozorňuje na rozsah výzvy před Facebookem, protože se připravuje na volební sezónu ve Spojených státech a na sčítání lidu v USA v roce 2020. Na výzvu reportérů sestavil generální ředitel Mark Zuckerberg přehled počtu falešných účtů, které byly odstraněny. Chce tím demonstrovat velikost problému a avizovat, že by podobné přehledy měly poskytovat další sociální sítě.

Počet falešných účtů deaktivovaných společností dosáhl vrcholu na začátku roku, kdy Facebook uvedl, že v období od ledna do března deaktivoval více než 2 miliardy. Během dalších tří měsíců odstranila relativně méně falešných účtů – 1,5 miliardy – což Facebook přisoudil zlepšení v blokování nových padělků. Počet je však opět na vzestupu: Nejnovější zpráva Facebooku ukazuje, že od července do září odstranil 1,7 miliardy falešných účtů.

Během hovoru s reportéry výkonný pracovník poznamenal, že Instagram pro detekci škodlivého obsahu využívá Facebookové kontrolní systémy. Začátkem tohoto roku Facebook začal umožňovat svým algoritmům nenávistné řeči automaticky odstraňovat. Jedním z důsledků tohoto rozhodnutí byl prudký nárůst množství nenávistných projevů z Facebooku. Podle zprávy bylo z Facebooku od července do září odstraněno až 7 milionů nenávistných projevů, což je podle zprávy téměř 60% nárůst v období od dubna do června.

Zdroj, foto: cnn.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru