V Messengeru je 1500 nových smajlíků!

Je to malý krok pro Facebook, ale velký pro rovnoprávnost na sociálních sítích. Facebook nám ukázal, jaké smajlíky dostaneme na Messengeru. Po vzoru Apple připravil emotikony žen a mužů a hlavně různých barev pleti.

Aktualizace, která přichází do desktopové aplikace, na iOS a Android telefony, přinese více než 1500 nových smajlíků. Spousta z nich byla navržená tak, aby mohly vyjadřovat několik tónů pleti a obě pohlaví.

„Diverzifikujeme pohlaví s cílem vytvořit vyvážený mix, který lépe vyjadřuje náš svět. Nyní ve smajlících v Messengeru uvidíte ženu policistku, běžkyni, chodkyni, surfařku nebo plavkyni,“ popsal Facebook.

say_hello

Kdo vlastní iPhone, ženské emotikony a různé barvy pleti už dobře zná. Na Facebooku se ale doposud zobrazovaly poněkud podivně. Když jste zvolili jinou barvu pleti, obvykle se napsal původní žlutý smajlík spolu s barevným čtverečkem. S novou aktualizací Messengeru snad smajlíci z iPhonu budou konečně kompatibilní.

girl_power

skin

Podle Facebooku tvoří asi 10 % všech zpráv odeslaných přes Messenger smajlíci. Ty nové máme mít k dispozici ode dneška. Už je ve svém Messengeru vidíte?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru