V Manhattanu se chystají postavit Clippy

Pamatujete si na Clippy, tu otravnou svorku z Microsoft Office? Její podobiznu se chystají postavit v New Yorku. Tedy… Architekti se pravděpodobně počítačovou postavičkou neinspirovali, ale na sociálních sítích se neprobíralo nic jiného.

Architekti ze studia OIIO navrhli nejdelší mrakodrap na světě, který se bude jmenovat The Big Bend a stát bude v prestižní čtvrti New Yorku. Do Burdž Chalífy a Šanghajské věže, což jsou dva obrovské mrakodrapy, má sice ještě daleko, nicméně má svoje nej. Půjde o nejdelší mrakodrap, který bude prostě ohnutý v půlce. Zajímavou výzvou bude pro architekty zejména výtah, který prý bude projíždět celým mrakodrapem, dokonce i obloukem nahoře.

To všechno je strašně fajn a zajímavé, ale… Internet řeší něco jiného. Mrakodrap nápadně připomíná sponku Clippy.

clippy2

Clippy z Microsoft Office

Pokud jste nikdy neměli tu čet používat Microsoft Office v minulém století či na přelomu, nejspíš Clippy neznáte. V opačném případě na ni máte dost nehezké vzpomínky. Tahle zdánlivě roztomilá svorka vám totiž neustále podsouvala nějaké své chytré rady. Uživatelé ji nenáviděli.

clippy-letter

A z nového mrakodrapu si dělají legraci.

clippy-manhattan

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru