Dnes vyšlo 15 článků

V loňském roce si na YouTube vydělal 7 milionů eur

Vydělávat hraním her miliony eur je snem snad každého milovníka počítačových her. Sen si splnit dvaceti pěti letý mladík ze Švédska, který si založil na YouTube kanál PewDiePie. Ten mu dnes vydělává miliony dolarů ročně.

16534915556_d76bceb750_k

YouTuber PewDiePie

V loňském roce Felix Kjellberg, který vlastní firmu Pewdie Productions AB, vydělal v loňském roce prostřednictvím videí na YouTube téměř 7 milionů eur (v přepočtu 180 milionů korun českých). Z částky musí odvést ještě daně.

Jeho výdělky rok od roku rostou

Na YouTube vydělává již pět let a v předchozích letech měl také velmi dobré výdělky. V roce 2013 mu na kontu přistálo na 3 miliony eur. V roce 2012 se profit vyšplhal na necelý milion eur. Je zřejmé, že výdělky se rok co rok zvyšují a předpokládá se navýšení profitu i v letošním roce.

8543695093_df2b9a5aba_b

Felix Kjellberg si vydělává na YouTube miliony eur.

Aktuálně má jeho kanál PewDiePie na YouTube téměř 38 milionů odběratelů. V globálním měřítku zaujímá na serveru první příčku a jen tak někdo ho nepředežene.

YouTuber má sice desítky milionů příznivců, ale objevují se i nepřátelé, kteří mu úspěch závidí. Jakmile se jeho protivníci dozvědí o výši loňského profitu, zblednou závistí ještě více.

Zdroj: Thegg

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru