V Londýně se prodává balená voda z roztopených ledovců. Jedna láhev vyjde na 2 500 korun

V Londýně luxusní obchodní dům Harrods prodává vodu z roztopených ledovců z norských ostrovů v Severním ledovém oceánu. Voda z ostrovů Špicberky vyjde na neuvěřitelných 80 liber (cca 2 500 korun), přičemž prodejce ji prezentuje jako nejčistší vodu na světě. Nicméně konzumenti při testování nepoznali nějaký zásadní rozdíl mezi vodou z ledovce a běžnou vodou z vodovodního kohoutku.

Prodejce luxusní vody, která nese název Svalbardi, uvádí, že neobsahuje takřka žádné minerály a že se stáčí přímo na ostrovech. Vysoká cena je dána tím, že se během roku uskuteční pouze dvě expedice za získáním této vody. Vyprodukuje se celkem 13 tisíc lahví s objemem 750 mililitrů.

voda z ledovce

Zdroj: Svalbardi

Deník The Sun se rozhodl, že tuto vodu otestuje, a tak oslovil 20 náhodných lidí. Ti ochutnali tuto luxusní vodu z tajících ledovců, přičemž až 11 z nich nepoznalo žádný rozdíl oproti vodě z vodovodu.

Prodejce na webových stránkách uvádí, že voda Svalbardi je vhodná i jako dárek pro ty, kteří si chtějí vychutnat nejjemnější vodu z čistého arktického ledovce. Údajně chutná jako čerstvě napadaný sníh, a tak se hodí k delikátním potravinám. Voda je neupravovaná. A norské potravinové úřady označili tuto vodu ze čtyř tisíc roků starého ledovce za vysoce kvalitní.

Samozřejmě, že všechno je o marketingu a že tato voda není nic převratného a zázračného. Ale nějací fajnšmekři si ji koupí.

Zdroj: The Suns

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru