V Londýně kontrolují kvalitu ovzduší prostřednictvím malých čipů umístěných na zádech holubů

Po dlouhé době začalo lidem konečně záležet na tom, jak vypadá ovzduší naší planety. V Londýně například zjišťují aktuální stav ovzduší prostřednictvím poštovních holubů se speciálními batůžky. Tyto batůžky mají prostřednictvím mobilní aplikace informovat obyvatele Londýna především o tom, jaká je aktuální kvalita ovzduší.

Holubi mají na zádech umístěný tzv. Piegon Air Patrol, což je batoh lehký jako pírko. Tento batoh dokáže monitorovat ozón, škodlivé sloučeniny ve vzduchu, oxid dusičitý a aktuální polohu holubů.

Mobilní aplikaci můžete využít také v New Yorku, Paříži nebo Tokiu  

V mobilní aplikaci Plume Air Report, která je dostupná na mobilní telefony s operačním systémem iOs a Android tak můžete zjistit aktuální znečištění ovzduší na dalších 24 hodin.

Společnost také ve spolupráci s College London připravuje beta test s názvem E-Plume, do kterého bude zapojeno přibližně 100 Londýňanů a jejich úlohou bude měřit každodenní vystavení se znečištění prostřednictvím speciálního čipu umístěného na batůžku nebo kabelce. Tento čip by měl pomoci pochopit vzorce znečištění.

Pokud žijete v Londýně a chcete se do tohoto projektu zapojit, sledujte Piegon Air Patrol na Twitteru.

Pigeon-Air-Patrol-Feature-Image-03162016backpack_rail-1200x800

Zdroj: Theguardian

Komentáře

Nahoru