Dnes vyšlo 15 článků

V Kodani je více bicyklů než automobilů

V Dánsku je jízda na kole velice oblíbená, přičemž podle nové studie je v Kodani počet bicyklů vyšší než počet automobilů. Donedávna se monitorování počtu bicyklů provádělo ručně, ale nyní jsou po město rozmístěné elektrické senzory pro počítání jízdních kol kroužících ulicemi. Počet bicyklů je 265 700 a počet automobilů je 252 600.

V současné době je na radnici a jejím okolí nainstalováno 20 elektrických čidel, která automaticky počítají jízdní kola jezdící přes metropolitní oblast. První takový snímač byl instalován už v roce 2009. Sledování cyklistického provozu je jedním z aspektů vlády, která městskou cyklistiku podporuje. V posledních 20 letech se jednostopý provoz zvýšil o 68 %.

copenhagen-bicycles-metro-station-wiki-889x571

Zdroj: Inhabitat

Dánská vláda od roku 2005 vynaložila 143 milionů dolarů na podporu cyklistiky ve městě, čímž se snaží, aby stále více lidí volilo raději dvoukolovou dopravu. Zatímco se za poslední rok zvýšil provoz bicyklů o 15 %, automobilová doprava klesla o 1 %.

Kodaň usiluje o to, aby do roku 2025 používala minimálně polovina lidí namísto automobilu jízdní kolo.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru