Dnes vyšlo 15 článků

V Jižní Koreji se objevily značky pro závisláky na telefonech

Chytré telefony jsou nebezpečné. A nikoliv proto, že mohou potenciálně způsobit rakovinu, ale proto, že lidé jsou zahledění do displejů a nevšímají si ostatních na ulici. Jihokorejská metropolitní vláda ve spolupráci se soulskou Národní policejní agenturou podniká preventivní opatření, která mají upozornit občany města, aby si více všímali svého okolí.

V hlavním městě se v rámci pilotního programu objevily dvě dopravní značky, které si můžete prohlédnout níže na obrázku. První značkou je „Varování: Použití smartphonů během chůze“, přičemž tato značka upozorňuje chodce, že hrozí při nepozornosti riziko nehody s automobilem. A druhou značkou je „Bezpečná chůze“, kdy by člověk v daném úseku neměl používat telefon při chůzi.

dopravní značky

Dopravní značky v Jižní Koreji. Zdroj: Seoul Metropolitan Goverment

Dopravní značení bude nainstalováno v pěti okresech města, a to Hongdae, City Hall, Yonsei University, Gangam Station a Jamsil Station. Vláda vybrala tyto oblasti, neboť se jedná o oblasti s vysokou nehodovostí způsobenou používáním smartphonů.

Spousta z nás chodí s hlavou sklopenou a oči přilepenými na displejích chytrých telefonů. A ani si neuvědomujeme dění kolem nás. Otázkou však zůstává, zda tato bezpečnostní opatření budou mít nějaké výsledky.

Zdroj: Mashable, Zdroj titulní fotografie: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru