Dnes vyšlo 15 článků

V Jižní Koreji můžete jít za selfie do vězení

Selfie fotky dnes vládnou sociálím sítím. V Jižní Koreji ale mohou být trestným činem. Tedy aspoň v případě, že vás někdo uvidí fotit selfie s pomocí takové té dlouhé tyčky, kterou používají lidé, co mají moc krátké ruce.

Běžně si při focení selfie bohatě vystačíte se svým smartphonem nebo fotoaparátem. Někteří lidé ale používají speciální tyčky, na které upevní mobil nebo foťák a mají pak delší ruku. Dalo by se říct, že je to takový stativ. Jen ho nepokládáte na zem, ale držíte v ruce.

selfie_stick

Jenže v Jižní Koreji usoudili, že elektromagnetické záření z těchto tyček, které fungují pomocí Bluetooth, by mohlo mít negativní důsledky na lidské zdraví. Všechna zařízení vysílající elektromagnetické vlny musí být úředně ověřena. Pokud tedy vaše tyčka ověření mít nebude, hrozí vám trest.

A je to docela přísné. Buď budete muset zaplatit pokutu až ve výši 27 000 dolarů nebo si posedíte tři roky ve vězení.

Prý jen chtějí postupně zničit maloobchodníky

Korejci si s tím ovšem nedělají těžkou hlavu. Zatím se nekonají žádné masivní kontroly, takže se bez problémů dál prodávají necertifikované tyčky. Někteří lidé krok ovšem vnímají jako útok na maloobchodníky, kteří stejně v blízké době budou nuceni necertifikované tyčky vyhodit.

Zdroj: Buzzfeed, fotografie: Flickr – Ton Schulten

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru