V Japonsku spatřil světlo světa nejlehčí dron na světě

V posledních letech jakoby se s létajícími drony roztrhl pytel. Existuje spousta výrobců dronů, přičemž každý chce představit unikátní stroj. Současný trh nabízí pestrou škálu dronů. Nicméně, japonská společnost LAPIS Semiconductor představila skutečně ojedinělý dron jménem Orizuru. Pod tímto názvem se skrývá nejlehčí létající stroj, jehož hmotnost je pouhých 31 gramů.

Nízká hmotnost je způsobena použitým materiálem, neboť dron je vyrobený z nylonového vlákna a papíru. Funkčnost modelu zajišťuje mikropočítač Lazurite Fly, který je velký jako paměťová karta SD. Svými rozměry by tak mikropočítač mohl konkurovat oblíbenému Adruinu. Výrobce mikropočítače Lazurite Fly uvádí, že je jeho prototyp až o 90 % energeticky úspornější.

nejlehci letajici dron

Nejlehčí létající dron Orizuru

V současné době se většina dronů ovládá prostřednictvím radiofrekvenčního vysílání, tedy stejně jako RC modely. Některé drony je možné ovládat přes WiFi přímo chytrým telefonem. Ukázkou je například dron AR.Drone, který byl představen na letošní Alza Android RoadShow. U nového dronu Orizuru není známé, zda se bude také ovládat přes smartphone či nikoliv.

Náklady na výrobu dronu Orizuru jsou minimální. Impozantní je vzhled nejlehčího létajícího stroje, přičemž svým designem připomíná japonskou skládačku origami ve tvaru létajícího jeřába.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru