Dnes vyšlo 15 článků

V Japonsku sestavili první létající motorku na světě

V Japonsku sestavili první létající motorku na světě

Očekává se, že létající auta a létající kola budou budoucností dopravy. Japonský výrobce, který míří stejným směrem, plánuje uvedení hoverbiků ve Spojených státech do příštího roku. Nový hoverbike debutoval na autosalonu v Detroitu. S debutem schopnost motorky létat nebo se vznášet nad zemí stírá hranice mezi fikcí a realitou. Tvůrci hoverbike v Aerwins říkají, že zrození Xturismo je začátkem nové cesty do budoucnosti dopravy.

Vznášedlo Aerwins Xturismo létá nad zemí pomocí několika vrtulí a zdá se, že čerpá inspiraci z designu čtyřkolky s extra vrtulemi. Má dvě velké vrtule vpředu a zadní konec podepřený čtyřmi malými, po dvou na každém konci. Primární vrtule slouží k zajištění potřebného vztlaku pro hoverbike, zatímco malé fungují jako stabilizátor.

Vrtule v hoverbiku jsou poháněny spalovacím motorem, kterému pomáhá baterie. Hluk zdroje energie v kombinaci s vrtulemi činí hoverbike velmi hlasitým, ale společnost doufá, že v budoucnu hluk sníží.

Aerwins XTurismo je 3,7 metru dlouhý, 2,4 metru široký a 1,5 metru vysoký. Může cestovat maximální rychlostí (97 km/h po dobu až 30 až 40 minut ve vzduchu. Samotné hoverbike váží 300 kg , což je zásluha veškerého materiálu z uhlíkových vláken použitých v karoserii a unese až 100 kg zatížení.

V současné době bude 200 XTurismos z limitované edice dodáno v roce 2022, poté bude zahájena sériová výroba.

Zdroj, foto: pakscoop.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru