V Japonsku se nosí chytré svítící sukně

V Japonsku se nám rodí nový módní trend 21. století. Slečny, co na sebe rády upozorňují, začínají nosit svítící sukně. Tuhle módní věcičku si sice zvládnete vyrobit i doma, ale už se na ní pracuje i ve velkovýrobě.

Svítící sukně jste možná viděli někde v tanečním klubu, ale japonské slečny je chtějí nosit normálně – do školy nebo do práce. Připadají jim totiž atraktivní. Jde přitom o naprosto obyčejnou sukni, ke které je zevnitř přišitý pásek LED světýlek (nejlépe barevných). Designérka sukně, Kiyoyuki Amano, předpokládá, že o ni bude letos velký zájem.

rk7wx9ktcy4goislhfsy

Jak se LED svítící sukně vyvíjely

Nejdřív přišly svítící sukně Hikaru, které byly populární začátkem letošního roku. Vypadalo to nějak takhle:

Jenže lidem se úplně nelíbil nabíraný styl, a tak vzali módní návrháři věci do svých rukou a vznikla osvícená džínová mini sukýnka s řídící jednotkou skrytou v pásku. Potenciál sukně tedy není jen v tom, že svítí. Dalo by se říci, že stejně jako máme chytré telefony a chytré hodinky, tohle je chytrá sukně. Co dokáže?

uzsjdyd2h5q7tmlddsl9

Původní Hiraku sukně měla dost omezenou funkčnost, reagovala jen na zvuk nebo na pohyb. Džínová mini sukýnka je chytřejší:

  • svítí různými barvami – můžete si ji nakonfigurovat, aby ladila se zbytkem outfitu
  • když ze svého telefonu sdílíte wifi připojení, barvy sukně se mění podle toho, kolik lidí je k vám připojených
  • můžete se barevně synchronizovat se svými kamarádkami (Číňanky to prý milují)
  • pomůže vám při seznamování – pokud se přiblížíte k dívce se spoustou stejných zájmů, její sukně bude svítit zeleně, jinak bude červená, takže rychle poznáte, že se máte poohlédnout po jiné

h2bpktikqin15bniqvaw

Světlo tedy nemá osvětlovat ženám rozkrok. Za předpokladu, že by sukně uměla spolupracovat například s FitBit náramky nebo chytrými hodinkami, mohla by se obarvovat například podle nálady. To zní docela dobře, ne? I když co se týče módy, na Japonsko je to v pořádku, ale pro zbytek světa vypadá sukně dost kýčovitě.

qn24i9gvrk4hu50ffb3k

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru