V Iráku našli způsob, jak zabránit podvádění u maturit. Země vypnula internet na celém území

Irák to udělal znovu. Ministerstvo komunikací odřízlo od internetu všechny obyvatele země v období konání zkoušek na středních a vysokých školách, a to už druhý rok po sobě. Ve dnech od 14. do 16. května probíhaly na iráckých školách zkoušky podobající se české maturitě. A tamní instituce se rozhodly bojovat proti podvádění studentů trochu neobvykle.

Ministerstvo komunikací vypnulo internet vždy na tři hodiny denně, a to od 05:00 do 08:00 hodin. Nicméně irácká vláda oficiálně nepotvrdila, že by stála za tímto celoplošným výpadkem internetu. Ale byla by skutečně velká náhoda, kdyby internet po celé zemi vypadl zrovna v okamžiku, kdy se konají zkoušky na školách. Ministerstvo navíc rozesílalo e-mail poskytovatelům internetu.

iraq-shuts-down-internet-in-entire-country-to-prevent-exam-cheating-504181-2

E-mail, který obdrželi provozovatelé internetu.

Správci CDN Akamai a Dyn na Twitteru zveřejnili statistiku, že v hodinách, kdy došlo k vypnutí internetu, zcela postrádali komunikaci na území Iráku.

twitter

Zdroj / Foto: Softpedia

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru