Dnes vyšlo 15 článků

V Iráku může vzniknout nové město pomocí 3D tisku z poválečných trosek!

Vincent Callebaut představil svůj vítězný projekt, který získal ocenění v rámci soutěže Rifat Chadirji. Cílem projektu bylo vytvořit návrh na obnovení osvobozené oblasti Mosulu v Iráku. Má zde vzniknout nové město, které bude vytvořeno pomocí 3D tisku z poválečných trosek!

the-farming-bridges-designboom-2

V rámci soutěže Rifat Chadirji, jejímž cílem bylo vytvořit návrhy na obnovení osvobozené části Mosulu, vyhrál projekt Vincenta Callebauta. Ofenziva za znovudobytí druhého největšího iráckého města začala 16. října 2016 a 10. července 2017 byla prohlášena za dokončenou. Jednalo se o vojenskou operaci iráckých vládních jednotek, iráckého Kurdistánu a mezinárodních sil proti islamistické teroristické organizaci.

the-farming-bridges-designboom-1

Nové domovy z 3D tiskárny

Projekt Vincenta Callebauta s názvem „Five farming bridges“ předkládá cenově dostupné a adaptivní mosty doplněné o modulární bytové jednotky. Obytné mosty mají obnovit město nad zříceninami starého. Aby byly tyto bytové jednotky cenově dostupné, byly by vytištěny pomocí 3D tiskárny z trosek poválečných zřícenin. Tímto způsobem by vzniklo více než 53 000 nových domovů.

the-farming-bridges-designboom-3

Domovy včetně unikátních farem

Jednotlivé bytové jednotky mají být navíc obohaceny o malé farmy, které mají sloužit k obživě zdejších obyvatel. Farmy a sady by byly zavlažovány z řeky Tigris. Kromě toho voda z koupelen a kuchyní by byla recyklována a filtrována rostlinami v lagunových vodopádech, které mají být propojeny s řekou.

zdroj/foto: designboom

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru