V iOS 9.3 beta lze odstranit výchozí aplikace

Stejně jako jiní výrobci také Apple dává do svého mobilního operačního systému mnoho výchozích aplikací, které velká většina lidí nikdy nevyužije. Zabírají nejen paměť, ale i místo na úvodní obrazovce. Brzy se jich snad budeme moct zbavit.

Doteď bylo jediným dobrým a snadným řešením všechny tyhle aplikace ukrýt do jedné složky. V beta verzi iOS 9.3 je však možné je konečně skrýt bez jailbreaku. Postup je ovšem složitý.

V konfiguračním profilu v sekci Restrictions je třeba zvolit položku Apps a vybrat Do not allow some apps. Pak je nutné ručně přidávat ID aplikací (například kalkulačka com.apple.calculator, zdraví com.apple.Health).

1q

Šance pouze pro vývojáře

Jenže celé to má jeden velký háček. Beta verze iOS 9.3 je zatím dostupná pouze pro vývojáře. Jsme zvědaví, jestli bude možnost aktivní i ve finální verzi, a pokud ano, zda bude postup tak složitý i pro běžné uživatele.

Kromě toho bychom se v iOS 9.3 měli dočkat nočního režimu, který bude večer šetřit naše oči, změnami v poznámkách či aplikaci Zdraví.

Zdroje: iMore, Cultofmac

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru